A bőr feszessége és rugalmassága egyéni adottság. Vannak, akik a szülést követően nem képesek visszanyerni az eredeti alakjukat, a bőrük nem tud megfelelően visszahúzódni, ennek következtében pedig megereszkedik. Nagyon sok hölgy tornával és több mozgással küzd a helyzet ellen, de ha ez nem vezet sikerhez, akkor esztétikai műtétre szánják el magukat.
Nem véletlen, hogy több nő gondolkozik hasplasztika műtéten a terhesség után. Ez a beavatkozás igazi segítség, nem kell többé fogyókúrázni, izzasztó tornagyakorlatokat végezni, ha akarjuk, ha nem. Ugyanakkor egy erőteljesebb fogyás következtében is előfordulhat a fent leírt probléma, tehát több helyzet is arra kényszeríthet bennünket, hogy szakemberhez forduljunk.
Érdemes felkeresni dr. Falus György plasztikai sebészt, aki a magas szintű tudásával és hosszú évek tapasztalatával garantálja a tökéletes eredményt. A drfalus.hu portálon megtaláljuk az elérhetőségeket, illetve rengeteg esszenciális információt a hasplasztika műtétről. Néhány orvosi analízis elvégzése minden esetben szükséges a beavatkozás előtt, ez az EKG, mellkasröntgen, tüdőszűrés és a laborvizsgálat.
Szükség lehet további vizsgálatokra is, amennyiben a páciens korábban már részt vett plasztikai műtéten, ha valamilyen betegségben szenved, és/vagy rendszeresen gyógyszereket szed. Három típusa van, a mini, a normál és a zsírleszívással kombinált hasplasztika. A szülést követően kialakult megereszkedett has esetén újra feszessé tehető a megnyúlt bőr, így visszanyerhető az eredeti, csinos alkat.
Természetesen, a témához hozzátartozik, hogy ennek a beavatkozásnak is megvannak a maga kockázatai. Előfordulhat utóvérzés, savóképződés vagy savógyülem, gyulladás a sebfelszíneken vagy a mélyebb szövetekben, a vérellátás romlása esetén szövetkárosodás. De nem úgy kell hozzáállni az operációhoz, hogy biztosan szövődményekkel jár majd, sokkal inkább célravezető az optimizmus. A beavatkozás után a regenerálódási idő sem túl hosszú, 4-5 napig otthoni pihenés javasolt, valamint 4-5 hétig speciális haskötőt kell viselni.